Založ si blog

Nepokazte mu to !

Podporujem snahu premiéra otestovať všetkých občanov Slovenska. Vyzývam všetkých NEPOKAZTE MU TO!..🙂
Len mám k tomu svoju úvahu. Celé je to úplne nereálne a to hneď z dvoch dôvodov – ad 1/ je to technicky nemožné uskutočniť, ad 2/ čo tým zistíme?
Ad 1./ Začnime počítať. Občanov SR je 5,5 milióna, volebných miestnosti, kde sa má konať údajné testovanie je skoro 6000. Test má prebiehať cez „Dušičky“, dva dni cez víkend
5.000.000 : 6.000 miestnosti : 2 dni vyjde počet testovaní na jednu miestnosť a jeden deň 458 testovaných osôb. V jednej miestnosti má byť po 7 ľudí, ktorí budú vykonávať to testovanie, takže na jedného testéra pripadne na deň 65 občanov deleno 8 hodín pracovnej doby = 8 minúť na jednu osobu…🙂 Ideálny čas na otestovanie jednej osoby je ale 25 minút…príprava, testovanie, čakanie na výsledok, vyhodnotenie..skôr sa to nedá urobiť…🙂
Nie je technicky možné za 2 dni otestovať 5,5 milióna slovákov !!!
Nie je možné za 10 pracovných dní zohnať 6000 x 7 ľudí, ktorí budú vykonávať to testovanie, treba tých ľudí nájsť, vyškoliť a samozrejme aj zaplatiť.
Testovanie nemôžu dať robiť policajtom či armáde…..policajtom máme dokopy 22.000 a vojakov okolo 12.000….ktovie koľko z nich môžeme na túto akciu použiť
Budeme potrebovať 6.000 x 2 vojakov či policatov, čo budú pri každej „volebnej“ miestnosti dávať pozor, aby ľudia dodržiavali 2m odstupy a riešili prípadne hroziace konflikty…
42.000 testerov bude potrebovať pred testovaním a aj po ukončení testovania absolvovať PCR testy negativ na COVID!
Budeme potrebovať 2 x 42.000 chemických oblekov pre tých testerov, na každý deň nový, na konci dňa bude treba chemický oblek zlikvidovať…máme toľko oblekov v sklade?
Ako dokážeme zabezpečiť dostatočne veľké miestnosti, nakoľko podľa hlavného hygienika v interiéri má pripadať na jedného človeka aspoň 15 m2. Čiže 7 testerov + 7 občanov po 15 m2 = 210 m2….chodím do volebných komisií, ani JEDNA miestnosť nemá takú veľkú rozlohu !
Bude treba tých testerov dostatočne finančne zaplatiť, zadarmo takú rizikovú prácu nebude NIKTO robiť!
Bude treba zabezpečiť rozvoz tých testov, vytlačiť zoznamy občanov, zabezpečiť miestnosti, vykúriť ich, zaplatiť ďalši logistiku ako dodávka jedla testerom, zabezpečiť spracovanie údajov, zabezpečiť každý večer odborné zlikvidovanie testov – nebezpečný biologický odpad, zabezpečiť dezinfekciu priestorov, pred začatím dňa a aj po skončení dňa.
Ako bude zabezpečená ochrana osobných údajov? Členovia testovacích komisíí budú mať k dispozícii informácie o zdravotnom stave iných občanov !!!
Ako zabezpečí Matovič, aby ľudia chodili na testovanie rovnomerne v priebehu dvoch dní?….ľudia dostanú SMS, kedy majú na testovanie prísť, alebo budú pred „volebnými“ miestnosťami nekonečné rady ľudí? (viď situáciu, cez Veľkú noc, keď sa uzatvorili okresy)
Aj keby všetko klapalo na ideálny spôsob (na Slovensku posledných 8 mesiacov nič neklape – samý chaos), viac ako 1,5 miliona občanov nebudeme schopní otestovať. Štát na túto šaškáreň minie, odhadujem, okolo 100.000,- € a nezistíme podstatne nič.
Ad 2./ Keby sme aj nejakým zázračným spôsobom otestovali všetkých občanov, čo tým zistíme?….Presnosť tých testov je 30%…a čo teraz? Zistíme počet pozitívnych na COVID s presnosťou 30%, ale to je len údaj v daný deň, po týždeň to môže byť a aj bude úplne iné.
Zbytočne vyhodené peniaze, ktoré mohli byť radšej použité na pomoc najviac postihnutým občanom.
Môj názor?
Myslím si, Matovič si z nás robí srandu. Ak je normálne uvažujúci človek, musí vedieť, že to nie je možné zrealizovať v tak krátkej dobe. Ľudia sa budú proti tomu ohradzovať, odmietať testovanie, príde málo ľudí…a on potom povie, „ŽE SME TO POKAZILI“, nepodá DEMISIU a vyhlási s úsmevom na tvári ten dávno plánovaný LOCKDOWN !!!
PS: Videl niekto tých 13.000.000 testov? (chce nás všetkých testovať 2x!)….sú tie testy vôbec kúpené a na sklade Štátnych hmotných rezerv?….Keby tie testy tu na Slovensku už boli dovezené, Matovič už dávno robí svoju selfíčku v tom sklade pri halde krabíc s testami…🙂…nejaký poslanec NR SR by sa mohol ísť pozrieť na tie „kúpené“ rýchlotesty, či vôbec existujú.
Takže, doporučujem všetkých občanom sa ísť pozrieť na to testovanie, také „divadlo“ a zadarmo dlho už neuvidíte..:.-) (iné divadlá sa nadlho zatvorené)
NEPOKAZTE MU TO !
Blamáž je istá !

„Dobrovoľné“ Testova-NIE!

21.10.2020

Vyjadrenie k aktuálnej situácii Na základe zváženia okolností a podľa najlepšieho vedomia a svedomia otvorene vyjadrujem svoj negatívny postoj voči mojej osobnej, a rovnako tak účasti mojich blízkych na hromadnom testovaní obyvateľstva. Som osoba vzdelaná v oblasti biotechnológii rešpektujem a dodržiavam pokyny na zabezpečenie vlastnej bezpečnosti a rovnako bezpečnosti [...]

Ako konečne niečo riešiť pre občanov Slovenska?

05.10.2020

Veľmi som rozmýšľal, čím by sa mali naši poslanci zaoberať ako medzi prioritami? Naši novozvolení poslanci riešia v parlamente aktuálne potratové tabletky, o chvíľu budú riešiť legalizáciu ľahkých drog. Myslíte si, že je to priorita súčasnej doby? Ako vyplýva zo štatistík roku 2019, tak umelých prerušení tehotenstva bolo vykonaných celkom 7.153 Čím by sa [...]

Úvery na bývanie po novom

23.06.2019

Podľa nových smerníc NBS a bánk, sa budú po novom poskytovať úvery na bývanie len vo výške 80% z ceny nehnuteľnosti. Musíte teda niekde zohnať chýbajúcich 20%. Aké sú možnosti?: a./ našetriť si vlastné finančné prostriedky b./ dofinancovanie spotrebným úverom c./ prefinancovať cez stavebnú sporiteľňu d./ založiť ešte aj nehnuteľnosť svojich rodičov Príklad [...]

posun času, letný čas, zimný čas

Zo soboty na nedeľu sa mení čas. Budeme spať o hodinu dlhšie

24.10.2020 16:20

Slovensko prechádza z letného času na zimný. Ručičky sa o 3:00 vrátia späť na 2:00.

covid, testovanie, orava, koronavírus

Zima, dážď a rady. Oravci testovanie nevzdávajú

24.10.2020 15:00

Ani nevľúdne počasie ľudí neodradilo. Obyvatelia Oravy to nevzdali a poctivo chodia na testovanie.

Radek Vondráček

Kalousek vyzýva predsedu Snemovne Vondráčka na rezignáciu

24.10.2020 13:28

Predseda českej Poslaneckej snemovne Vondráček sa zastal ministra Prymulu aj šéfa ANO Faltýnka v súvislosti s ich stredajšou schôdzkou v reštaurácii.

vakcína, očkovanie, injekcia

Klesá ochota zaočkovať sa proti koronavírusu

24.10.2020 13:00

Kým v apríli by sa bez problémov dalo zaočkovať vyše 40 percent populácie, v septembri už len necelých 24 percent. Prečo?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 7077x
Priemerná čítanosť článkov: 1769x

Autor blogu

Kategórie